Rozety sufitowe

Rozety sufitowe marki Bovelacci to doskonałe rozwiązanie dla przyozdabiania klasycznego i pięknego wnętrza. Rozety możemy kojarzyć w dwóch wersjach. Pierwsza, prostsza, podobna do dysków i kojarząca się ze starożytną Grecją. Oraz druga wersja rozety, bardziej zdobiona nawiązująca do gotyckiego stylu. Obie rozety zmieniają oblicze domu, czynią go pełniejszym i posiadającym niezwykły klimat. Na przestrzeni ostatnich lat rozety stały się prawdziwym hitem sprzedażowy.

41 produktów w tej kategorii
Rozeta Bovelacci R49
38,40 zł
Rozeta Bovelacci R49
Rozeta Bovelacci R32
15,40 zł
Rozeta Bovelacci R32
Rozeta Bovelacci R33
16,70 zł
Rozeta Bovelacci R33
Rozeta Bovelacci R38
25,00 zł
Rozeta Bovelacci R38
Rozeta Bovelacci R40
28,10 zł
Rozeta Bovelacci R40
Rozeta Bovelacci R41
28,20 zł
Rozeta Bovelacci R41
Rozeta Bovelacci R42
27,20 zł
Rozeta Bovelacci R42
Rozeta Bovelacci R43
25,90 zł
Rozeta Bovelacci R43
Rozeta Bovelacci R44
33,10 zł
Rozeta Bovelacci R44
Rozeta Bovelacci R45
30,90 zł
Rozeta Bovelacci R45
Rozeta Bovelacci R48
42,40 zł
Rozeta Bovelacci R48
Rozeta Bovelacci R31
14,90 zł
Rozeta Bovelacci R31
Rozeta Bovelacci R50
48,80 zł
Rozeta Bovelacci R50
Rozeta Bovelacci R51
44,10 zł
Rozeta Bovelacci R51
Rozeta Bovelacci R52
53,20 zł
Rozeta Bovelacci R52
Rozeta Bovelacci R53
55,10 zł
Rozeta Bovelacci R53
Rozeta Bovelacci R55
51,40 zł
Rozeta Bovelacci R55
Rozeta Bovelacci R6
30,00 zł
Rozeta Bovelacci R6
Rozeta Bovelacci R60
60,00 zł
Rozeta Bovelacci R60
Rozeta Bovelacci R61
62,70 zł
Rozeta Bovelacci R61
Rozeta Bovelacci R64
55,70 zł
Rozeta Bovelacci R64
Rozeta Bovelacci C27
56,30 zł
Rozeta Bovelacci C27
Rozeta Bovelacci B1L
7,90 zł
Rozeta Bovelacci B1L
Rozeta Bovelacci B21
14,80 zł
Rozeta Bovelacci B21

Rozety dekoracyjne – zastosowanie 

Rozety dekoracyjne montowane na suficie posiadają dwie wartości, szczególnie doceniane przez projektantów i architektów wnętrz. Po pierwsze, zgodnie z nazwą pełnią funkcję dekoracyjną i komponować się z resztą pomieszczenia albo też przełamywać pewnie rozwiązania czynią dom oryginalniejszym. Drugą funkcja rozety na ścianie jest funkcja praktyczna. Dzięki rozecie możemy ukryć wystające kable z żyrandola czy lampy, które zakłócają estetykę pomieszczenia. Rozety dekoracyjne pozbywają nas tego kłopotu. Kable to nie jedyne elementy, z którymi poradzi sobie rozeta. Rozetą zasłonimy również niedoskonałości sufitu, jego nierówności lub zabrudzone miejsca. Dlatego tak chętnie rozety stosowane są w nowym pomieszczeniach, jak i takich które są już wiekowe i wymagają pewnej konserwacji.  

Rozety dekoracyjne na ścianę

Co więcej rozety dekoracyjne można z powodzeniem montować również na ścianach. Tworzy się dzięki temu niezwykle spójną kompozycję wnętrza, która zachwyca domowników i gości już od pierwszego wejrzenia. Rozety Bovelacci w ofercie studia dekoracji Rzecz Gustu to doskonała opcja dla osób, które planują nietypowe, niezwykle gustowne wnętrza, w których ważnym elementem kompozycyjnym będą sufit i ściana.  Dlatego też rozety przyozdobione bogatą gamą wzorów to doskonały wybór do pięknego domu, który jednak nie zaburza naszego budżetu domowego. Wykonane z polistyrenu rozety Bovelacci to stosunkowo tani produkt, który jest przy tym niezwykle trwały i wytrzymały. Kupując rozety Bovelacci możemy być pewni, że jest to inwestycja na lata, która swoim wyglądem będzie zachwycać cały czas. Jak pokazuje jej historia nie jest to stwierdzenie na wyrost. Rozety będą wyglądać doskonale w naszych domach, ale coraz częściej spotykamy jej również w obiektach komercyjnych oraz budynkach użyteczności publicznej. Rozety to doskonała opcja dla klimatycznego hotelu nawiązującego do bogatej historii i chcącego zainteresować swoich gości pięknym wystrojem i pomieszczeniami, w których chce się spędzać czas. Różnorodność modeli rozet może ponadto nawiązywać do wielu różnych styli architektonicznych. 

Gdzie stosowane są rozety?

Rozety i geografia świata są tak naprawdę ze sobą połączone. Od początku istnienia kształt rozety był różnie intepretowany. W Polsce rozety szczególną popularnością cieszą się w górach Polski wschodniej. Podhale, Bieszczady, a także Ukraińska i Rumuńska część Karpat to miejsca, w których spotkamy rozety, jako słowiański symbol pomyślności. Rozety łączą kultury i religie. Rozety zobaczymy w kościołach jak i azjatyckich klasztorach. W Egipcie rozety nie są kojarzone z religią, lecz magią. Każda z nich jest inna, ale każda tak samo piękna.  W końcu sam Leonardo da Vinci głowił się nad nią i często stosował w swoich dziełach. Dlatego warto uczyć się od najlepszych i swój dom projektować z rozetą jako jego ważnym elementem. A Państwu już pozostawiamy jej interpretacje. Najważniejsze by cieszyła pięknem. 

Rozety w domu w stylu klasycznym, barokowym – nie ma problemu. A może orientalny wystrój? Tutaj też rozety będą wyglądać doskonale, a dobrze dobrane motywy sprawią, że szybko poczujemy klimat Orientu. Rozety ozdobne wspaniale sobie poradzą z przełamaniem jednolitej kompozycji ściany, nie zaburzając przy tym spójności pomieszczenia jako całości. 
A jak poradzić sobie z montaże rozety?

Montaż rozety 

I tutaj mamy kolejną dobrą wiadomość. Rozety są niezwykle łatwe w montażu i nie sprawią nawet najmniejszego problemu. Jedynym zajęciem wymagającym skupienia będzie obrys rozety. Dlatego na początku przykładamy rozetę do sufitu, przekładamy przez środek rozety wszystkie kable od lamp/żyrandola, a następnie za pomocą ołówka obrysowujemy rozety w wybranym przez nas miejscu, gdzie ma być zamontowana. Po obrysie będziemy mieli kontur, dzięki czemu będziemy dokładnie wiedzieć, gdzie przykleić rozetę.  Następnie używając specjalnego kleju do rozety lub kleju do gzymsu przyklejamy rozetę do ściany. 

Nie powinniśmy się również bać o czystość rozety. Zwykła wilgotna ściereczka poradzi sobie z zabrudzeniami, nie naruszając przy tym wyglądu rozety. Jak już wspominaliśmy rozety Bovelacci są wytrzymałe i poradzą sobie z obiciami czy innymi mechanicznymi uderzeniami. Ponadto rozety są również bardzo łatwe do malowania i możemy do nich dopasowywać odpowiedni kolor. Z tego miejsca zwracamy uwagę na użycie farby do rozety. Musimy pamiętać, by nie używać farb z rozpuszczalnikami. Mogą one negatywnie wpłynąć na strukturę rozety.